Zachowaj dobre relacje z klientami i partnerami w interesach

KalendarzKażdego dnia trzeba podtrzymywać dobre relacje tak z klientami, jak i partnerami w biznesie. Jednak od czasu do czasu warto też przypomnieć się w inny sposób. Prezentem, upominkiem. Co istotne, są to zazwyczaj niedrogie produkty, które są nie tylko użyteczne, ale też świetnie sprawdzają się jako nośnik reklamowy. Każda firma może zdecydować się na taki krok, jednak ważne, aby robiła to z głową.

Zadbaj o bezpieczeństwo dzieciaków

Prowadząc biznes, który skierowany jest głównie do najmłodszych, warto czasem do swoich produktów dodać prezent, który będzie więcej niż użyteczny. Wiadomo, to nie dzieci kupują, tylko rodzice, jednak takie gadżety przykuwają również ich uwagę. Tyle że w tym przypadku chodzi głównie o to, aby przykuwały uwagę otoczenia. Po takie dodatki do usług chętnie sięgają wydawnictwa, sklepy z zabawkami, ale też firmy ubezpieczeniowe.

Odblaski. Świetna opcja promocyjnego upominku zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy przez większość dnia panują złe warunku atmosferyczne oraz ciemność. Różnego rodzaju zawieszki, rzepy czy breloki to fantastyczny pomysł. Dziecko z takim gadżetem zawsze będzie widoczne na drodze czy przejściu dla pieszych. Nie musimy już się obawiać, że ktoś go nie zauważy. To bardzo ważne. Co więcej, takie dodatki są wskazane również dla dorosłych. Bezpieczeństwo w końcu jest istotne bez względu na wiek.

Podziękuj za dobrą współpracę

Dobre relacje z partnerami biznesowymi i podwykonawcami są niezwykle istotne. Poza utrzymywaniem odpowiedniego poziomu współpracy warto też czasem coś dodać. Coś, co dodatkowo podkreśli nasze zadowolenie. Różnego rodzaju gadżety to świetna forma podziękowania.

Jedną z najlepszych i jednocześnie najtańszych opcji jest druk kalendarzy. Zwłaszcza książkowych. Nawet jeśli ktoś nie ma w zwyczaju korzystania z niego, jak już go ma, zawsze staje się przydatny. Jest to bardzo popularna forma prezentu, ponieważ pasuje do niemal każdej branży, ale też stanowi świetny nośnik reklamowy.

Co ważne, dobrze jest przygotować prezent dedykowany odbiorcy. Personalizacja gadżetu jeszcze bardziej podkreśli nasze zadowolenie z trwającej współpracy i na pewno ucieszy odbiorcę, który będzie miał poczucie, że jest ważny dla kontrahenta.

Bądź zawsze na czasie

Czasy, kiedy rzemieślnik niewiele znaczyły, szczęśliwie już odeszły i ponownie osoby, które parają się takim fachem, mogą liczyć na uznanie i powodzenie wśród klientów. Dotyczy to wielu dziedzin - gastronomia, stolarka czy fryzjerstwo. Powstaje coraz więcej małych, niezależnych firm, które oferują usługi na najwyższym poziomie. I, mimo że cieszą się powodzeniem, muszą wciąż przykuwać uwagę usługobiorcy.

Warto zatem pomyśleć o upominkach, które są modne, ale też odpowiadają naszej branży. Jeśli tworzymy meble, dodawajmy do zamówienia drewniane breloki. Gastronomia może oferować różnego rodzaju vlepki czy magnesy. Podobnie zresztą fryzjerzy - każdemu spodobałby się magnes w kształcie nożyczek czy wąsów. To nie tylko miły akcent, ale też dobra forma promocji własnego biznesu, ponieważ na takim gadżecie zawsze można umieść swoje logo.

Komentarze