Ubezpieczeniowi liderzy

Ubezpieczeniowi liderzySpośród wielu firm ubezpieczeniowych działających na polskim rynku trudno wyróżnić najlepsze, warto jednak zwrócić uwagę na kilka firm określanych mianem liderów.

Firm, które są bardzo popularne i doceniane przez klientów.

Jakie to firmy ubezpieczeniowe?

PZU

Najbardziej znaną i wciąż cenioną firmą ubezpieczeniową jest PZU. Firma, która wiele lat temu była praktycznie monopolistą na rynku ubezpieczeniowym, wciąż posiada w nim znaczny udział. Oferta firmy PZU, niegdyś jedyna obecnie została dostosowana do warunków rynkowej konkurencji i jest warta rozważenia. Polisy firmy PZU charakteryzują się jasnymi warunkami i atrakcyjnymi cenami, choć należy dodać - w opinii klientów oferty innych firm często są tańsze. PZU jednak jest firmą z tradycją, pozytywnie postrzegana na rynku, stąd nieco wyższe ceny nie są dla wielu klientów problemem. Jak powtarzają - płacą za jakość i pewność.

Warta

Inną, znana od wielu lat firmą ubezpieczeniowa jest Warta. Firma z prawie 100 letnią tradycją znana jest przez wszystkich i wiele osób decyduje się na wykupienie polisy właśnie tam. Należy powiedzieć - w Warcie rzecz jasna można nabyć wiele różnych polis ubezpieczeniowych, ale wiodącą ofertą firmy nie są polisy komunikacyjne. Dwie wymienione wyżej firmy znane są od lat i cenione przez klientów. Istnieje jednak spora grupa firm, które swoja działalność rozpoczęły dużo później i z powodzeniem znalazły się na polskim rynku. Jedną z takich firm jest Hestia.

Hestia

Firma Hestia, rodem z Sopotu, to firma, o której wiele lat temu nikt nie słyszał. Przez krótki czas swojego działania stała się bardzo popularna i ceniona przez klientów. Do oferty Hestii przekonuje doskonała, profesjonalna obsługa i niskie ceny polis. Porównywalne ceny są w stanie zaproponować wyłącznie firmy sprzedające polis przez telefon.

Link4

Firma, która działa w ten sposób jest Link4. Jest firmą, która przetarła szlaki, ponieważ pierwsza rozpoczęła telefoniczną sprzedaż polis ubezpieczeniowych. Do dziś oferta Link 4 uznawana jest za jedna z najkorzystniejszych, choć trzeba dodać, że firma ma coraz większą konkurencje. Sprzedaż polis przez telefon i internet wprowadziło wielu ubezpieczycieli.

Inne

Przykładem jest Liberty Direct i wiele innych firm ubezpieczeniowych. Rynek ubezpieczeniowy w Polsce stał się bardzo podzielony. Można na nim naleźć wielu ubezpieczycieli. Niektóre firmy starają się odnaleźć na rynku, inne znalazły swoją nisze i działają głównie w jej ramach, część boryka się z problemami wynikającymi z kłopotów z pozyskaniem klientów. Jednym słowem - rynek się ustabilizował. Oczywiście może zdarzyć się, ze wejdzie na rynek nowa firma ubezpieczeniowa, która zmieni wszystko, jednak szanse na to są niewielkie. Większe szanse istnieją na łączenie firm ubezpieczeniowych, z resztą takie sytuacje już występują.

Szukając polisy należy o tym wszystkim, wiedzieć. Firm ubezpieczeniowych jest wiele, jednak tak naprawdę liczy się tylko garstka, co nie zmienia tego, iż oferta innych może być bardziej korzystna.

Komentarze