Sposoby na oszczędzanie z Apple iPhone 7

Apple iPhone 7Wydaje Ci się, że wydajesz za dużo? Nie wiesz, jak rozpocząć swoją przygodę z redukcją wydatków? Twój smartfon może być niezastąpionym kompanem w oszczędzaniu!

Odpowiedzialne zarządzanie własnym portfelem

W czasach wszechobecnej konsumpcji, codziennych promocji oraz atrakcyjnych ofert zniżkowych bądź ratalnych, oszczędzanie stało się zadaniem bardzo trudnym do wykonania - i to niezależnie od wysokości osobistych dochodów. Zgodnie ze starym porzekadłem, oszczędzać można jednak w każdej sytuacji i nie mają na to wpływu zarobki. Pewną sumę, choćby niewielką, powinno udać się odłożyć zawsze.

Aby do tego doszło, należy wyzbyć się nawyku częstego kupowania czy zwykłego marnotrawstwa. Warto poznać kilka sposobów, dzięki którym w Twoim portfelu na koniec miesiąca pozostanie więcej gotówki - i to dzięki funkcjonalnemu smartfonowi, jak np. Apple iPhone 7.

Zapisuj swoje wydatki

To jedna z najprostszych, a przy tym najskuteczniejszych metod. Często nie zdajesz sobie sprawy, ile pieniędzy tak naprawdę wydajesz na jedzenie, ubrania czy rozrywki w czasie wolnym. Dzięki wyliczeniu, na jakie cele pożytkujesz comiesięczną wypłatę, możesz dojść do wniosku, jaką część wynagrodzenia przeznaczasz na rzeczy lub usługi, bez których mógłbyś się obejść. W wielu przypadkach bez problemu znajdziesz równie jakościowe produkty w znacznie korzystniejszej cenie.

Wydatki możesz zapisywać w standardowym notatniku, a także w jednym z wielu arkuszy kalkulacyjnych, jak np. Microsoft Excel. Aby ułatwić sobie to zadanie i uzyskać większe możliwości dotyczące m.in. analizy danych, warto skorzystać z dedykowanej do tego celu aplikacji. Świetnym przykładem jest MoneyZoom. Zaraz po dokonaniu zakupu wpisz wydaną kwotę i przyporządkuj ją do jednej z dostępnych kategorii.

Na koniec miesiąca możesz sprawdzić, ile pieniędzy przeznaczasz np. na żywność czy rozrywki. Barwne i przejrzyste wykresy ułatwiają analizę i pozwalają na natychmiastowe porównania. Aby jak najszybciej rozpocząć faktyczne oszczędzanie, po prostu ustal limity wydatków w wybranych kategoriach i na bieżąco monitoruj ich stan.

Planuj wydatki z Apple iPhone 7

Oszczędzenie nie polega jedynie na ograniczaniu wydatków, lecz również ich racjonalizacji i odpowiedniemu grupowaniu. Jeżeli posiadasz telefon z systemem iOS lub Android, możesz pobrać aplikację Listonic, która znakomicie sprawdza się przy tworzeniu listy zakupów. Dawniej musiałeś wypisać wszystkie produkty na kartce i spędzić sporo czasu między półkami w supermarkecie, aby je wszystkie odnaleźć. Ta intuicyjna aplikacja automatycznie grupuje towary według alejek sklepowych.

Utworzoną listę możesz łatwo zapisać i udostępnić np. swojej rodzinie. Bardzo ciekawym i funkcjonalnym dodatkiem aplikacji jest dostęp do wielu rabatów i promocji, co pozwala na dodatkowe oszczędności. A dzięki synchronizacji aplikacji z blogami kulinarnymi, zaledwie kilka kliknięć pozwala znaleźć interesujące przepisy na każdy posiłek.

Płać rachunki na czas

Niemal wszystkich opłat możesz obecnie dokonywać online. Niestety ich ogromna ilość sprawia, że w stosie faktur i rachunków bardzo łatwo się pogubić. Aby zapobiec takiej sytuacji, stworzono aplikację Przypominacz faktur. Jak sama nazwa wskazuje, informuje ona użytkownika o zbliżających się terminach płatności. Wystarczy ustawić przypomnienia - zaznacz, ile dni przed terminem płatności chcesz otrzymać stosowny komunikat, a wszystkie wydatki pogrupuj w odpowiednie kategorie. Dzięki temu unikniesz powstania długów i co za tym idzie, płacenia niepotrzebnych odsetek.

Komentarze