Pakiety ubezpieczeń podróżnych

Ubezpieczenie dla podróżnychZ roku na rok rośnie świadomość polskich obywateli w kwestii tego, jak istotne może być ubezpieczenie podróżne. Początkowo fakt dołączenia do Unii Europejskiej, otwarcie granic i możliwość podróżowania w oparciu o najprostsze dokumenty sprawiły, że zachowywaliśmy się beztrosko. Szybko jednak okazało się, że wiele zdarzeń losowych może nie być objęte naszym polskim ubezpieczeniem, a do tego pojawiać się też mogą inne koszty i problemy, z którymi sami sobie na pewno nie poradzimy. Ubezpieczenia na podróż stały się bardzo dużym, każdego roku dynamicznie rosnącym rynkiem. W efekcie tego możemy obecnie korzystać z wielu różnych, skrojonych do bardzo zróżnicowanych potrzeb pakietów ubezpieczeniowych.

Pakiety kierowcy

Podróże często oznaczają po prostu dotarcie do miejsca docelowego, załatwienie tam swojej sprawy i powrót. Oznacza to, że mamy do czynienia z podróżą w bardzo dosłownym sensie. W tym przypadku ubezpieczenia na podróż powinny obejmować pakiet przeznaczony dla kierowców i ich samochodów. W takim pakiecie pokryte są przede wszystkim koszty holowania i naprawy pojazdu, ewentualnego pojazdu zastępczego i noclegu, jak również wszelkie koszty leczenia obrażeń wynikających z wypadków drogowych.

Pakiety sportowca

Jeśli jedziemy na wakacje i naszym celem jest aktywne spędzanie czasu, posiadanie typowych ubezpieczeń może być niewystarczające. Cechują się one bowiem limitami odnośnie wartości świadczeń, na które możemy liczyć, jak również mogą zawierać liczne wyłączenia. Większość turystów ma świadomość, że narty czy snowboard uważane są za sporty ekstremalne i tym samym nie są obejmowane przez najbardziej podstawowe ubezpieczenia podróżne, ale fakt, iż podobne wyłączenia dotyczą popularnych rozrywek typu narty wodne, bywa już poważnym zaskoczeniem. Pakiety sportowe, zwłaszcza z OC, to bardzo dobry wybór.

Pakiety terytorialne

Nasze bezpieczeństwo jest mocno skorelowane z tym, w jakim kraju będziemy przebywać. W krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego jesteśmy traktowani poniekąd jak miejscowi, ponieważ prawo unijne lub bilateralne umowy zapewniają nam gwarancje państwa polskiego. W czasie wyjazdu do takich krajów, jak nawet chociażby sąsiednia Rosja czy Białoruś, podobne przepisy nie obowiązują lub są bardzo ograniczone. Co więcej, jeśli niektóre usługi w naszym kraju są darmowe, w innych krajach stosuje się odpłatność, nasze podstawowe ubezpieczenie nie będzie tego obejmowało. Wielokrotnie przekonali się o tym turyści na górskich szlakach Słowacji, gdzie trzeba zapłacić za akcje ratunkową. To wszystko może załatwić odpowiedni pakiet dla danego kraju.

Komentarze