Najlepszy monitor i inne sprzęty do domowego biura

Firmowy laptopCoraz więcej osób zamiast w biurze, pracuje w domu. Przenosi to na pracownika obowiązek zapewnienia sobie dobrego sprzętu do pracy. Który laptop będzie najlepszy, dlaczego warto wybrać monitor LED i co jeszcze przyda się w domowym biurze?

Miejsce pracy w domu nie musi być wyposażone tak samo, jak prawdziwe biuro. Wręcz przeciwnie - elastyczność i brak konwenansów w urządzaniu takiej przestrzeni to jedne z największych plusów pracowania zdalnego. Pewne sprzęty biurowe jednak warto mieć. Jednym z nich jest odpowiednia drukarka. Może być niewielka i kompaktowa, ale dobrze, by była wyposażona również w skaner i możliwość kserowania kartek. Codziennością freelancerów i innych pracowników zdalnych jest chodzenie do xero czy drukowanie umów, więc taki sprzęt może przynieść realną oszczędność czasu i pieniędzy już w krótkiej perspektywie.

Dobry komputer do pracy

Obecnie podstawą pracy w wielu branżach jest komputer. Kupując go, warto unikać najtańszych modeli. Sprawdzają się one do okazjonalnej rozrywki, ale przy codziennej, wielogodzinnej pracy potrzeba bardziej niezawodnych urządzeń.

Domowe biuro

Dobrym pomysłem może być korzystanie z rankingów tworzonych przez specjalistów z danych branż, którzy w praktyce przetestowali poszczególne marki pod kątem pracy grafika czy marketingowca. Choć w branżach wymagających mobilności najlepszym wyjściem będzie mały i lekki laptop, to już osoby zajmujące się projektowaniem powinny mieć solidny sprzęt stacjonarny.

Zalety monitorów LED w domowym biurze

W ich przypadku równie ważny co komputer będzie monitor. Musi dobrze odzwierciedlać kolory i dawać możliwość zaawansowanej regulacji jasności czy kontrastu. W przypadku grafików czy fotografów również od tego zależeć będą efekty ich pracy, dlatego powinni oni zdecydować się na dobry monitor LED lub ten oparty na innej podobnej technologii.

Monitory LED-owe mają jeszcze jedną zaletę - są energooszczędne, a to istotny aspekt, gdy komputer w domowym biurze jest włączony przez cały dzień. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, poczytaj o zaletach i wadach monitorów LED. Wśród tych pierwszych jest fakt, że monitory LED są trwalsze od tych opartych na technologii LCD, co znów ma znaczenie przy dużej ilości pracy przed komputerem każdego dnia.

Domowe biuro

Domowe biuro to nie tylko komputer i monitor

Bardzo ważne w domowym biurze są dodatki. Podstawą jest wygodny fotel dostosowany wysokością do biurka. Bez niego szybko pojawi się ból pleców i inne dolegliwości. Warto blisko stanowiska pracy zamocować tablicę korkową lub na magnesy, która będzie przeznaczona tylko na sprawy zawodowe. Faktury, kalendarz czy ulotki - znajdzie się tam wszystko, o czym trzeba pamiętać w codziennej pracy.

Przedstawiciele branż kreatywnych mogą na tablicy umieszczać też elementy, które ich inspirują. Na tablicy można przypiąć ważne dokumenty czy korespondencję, co pozwala zwolnić miejsce na biurku, a tym samym zapobiega pojawieniu się bałaganu. Biuro można oczywiście wzbogacać o dodatkowe elementy, ale to te wymienione wyżej są podstawą, bez której trudno będzie o komfortową pracę.

Komentarze