Mity wokół monitoringu GPS

Monitoring GPSMożna spotkać się z opinią deprawującą monitoring GPS i opisującą go jako kosztowny, trudny w obsłudze sprzęt, do tego niemający racji bytu w przypadku mniejszych przedsiębiorstw. Prawda jest zgoła inna, ukryta jednak pod warstwami mitów oraz połowicznych faktów. Jeśli jednak wciąż masz pewne wątpliwości, ten artykuł powinien je rozwiać.

Mit I: Po co firmom monitoring GPS, kiedy po prostu wystarczy kadra zaufanych pracowników?

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że obdarowanie kogoś szczerym zaufaniem jest wartością samą w sobie, natomiast w biznesie trafniej można mówić o ograniczonym zaufaniu. W żadnym razie nie chodzi o kontrolę pracowników, lecz o ułatwienie im wykonywania swoich obowiązków za sprawą, chociażby monitoringu pojazdów. Narzędzie to w znacznym stopniu redukuje oraz optymalizuje koszty, jakie ponosi firma z powodu wdrażanych przez nią operacji.

Monitoring nie jest związany jedynie z kwestią określania lokalizacji danego bolidu. Nie mniej istotne są inne jego możliwości:

  • sprawdzenie czasu pracy kierowcy,
  • analiza poszczególnych tras przejazdu,
  • optymalizacja zużycia paliwa.

To, co najbardziej wpływa na ostateczny poziom zużycia paliwa służbowych pojazdów, to sposób jazdy pracowników. Zapewnienie właściciela, że jeździ się w sposób ekonomiczny, będzie dla niego niewystarczające, zwłaszcza w odniesieniu do zgromadzonych przez monitoring faktycznych informacji.

Mit II: Pracownicy rzucą pracę, obawiając się mobbingu

Nie ma sensu zaklinać w tym miejscu rzeczywistości, ponieważ każdy pracownik może mieć obawy w kwestii akceptacji monitoringu w firmowym pojeździe. Jednakże nie należy traktować tego w kategorii represji, lecz rozwiązania ułatwiającego pracę. W tym przypadku warto w odpowiedni sposób przestawić kadrze argumenty idące za tego typu rozwiązaniem. Wówczas podwładni powinni je docenić, zwłaszcza że chodzi zarówno o ułatwienie wykonywania przez nich obowiązków, jak i zapewnienie im zwiększonego bezpieczeństwa.

Mit III: Monitoring GPS jest zbyt trudny w użytkowaniu, nie wspominając o jego instalacji

Nie jest to prawda, pod warunkiem, że zostanie on właściwie wybrany. Ilość dostępnych modeli jest bowiem tak wielka, że można trafić i na takie charakteryzujące się wysokim stopniem skomplikowania. My jednak skupimy się na tych intuicyjnych z wygodnym interfejsem. Poza tym większość producentów posiada swoich monterów do instalowania systemów, więc nie trzeba będzie się obawiać nieprawidłowego jego wdrożenia. Idealnym przykładem jest monitoring gps firmy Verizon Connect, który cechuje się łatwą instalacją, intuicyjną obsługą oraz doskonałym wsparciem.

Komentarze