Lunch Benefit od SmartLunch - sprawdzony sposób na catering dla firm

Lunch Benefit od SmartLunchBenefity dla pracowników to obecnie ważny element każdej oferty pracy, a firmy prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej kuszących propozycji. Dziś nikogo już jednak nie przekona opieka medyczna, dodatkowe pakiety sportowe czy dofinansowanie do kursów - wśród potencjalnych pracowników wymagania rosną. Warto zaproponować więc inne benefity. Jednym z najbardziej obecnie atrakcyjnych dodatków, jakie można zaoferować pracownikom, są posiłki zamawiane do pracy.

Usługi cateringowe dla firm cieszą się coraz większą popularnością wśród pracodawców oraz zatrudnionych u nich osób. To doskonały sposób na zapewnienie pracownikom korzyści pozapłacowych, które nie tylko pozwalają na zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli głodu, ale również podnoszą poziom przywiązania pracownika do firmy. W jaki sposób możesz zrealizować te świadczenia za pomocą aplikacji SmartLunch? Oto wszystko co warto wiedzieć na ten temat.

grafika SmartLunch

Jak firmy rozwiązują problem posiłków?

Strategia firm w tym temacie jest bardzo różnorodna. Jedne problem lekceważą, uważając, że jest to prywatna sprawa pracowników i nie podejmują w tym zakresie żadnych działań. Niektóre w pomieszczeniach socjalnych udostępniają mikrofalówkę, w której pracownicy mogą podgrzewać posiłki przyniesione z domów.

Wygodniejszym rozwiązaniem jest catering dla pracowników. Wystarczy podpisać umowę z firmą cateringową, która dostarcza posiłki o określonej godzinie. Minusem takiego rozwiązania jest ograniczone menu oraz brak realnego wpływu beneficjentów na jakość posiłków - nie wszyscy pracownicy decydują się wtedy na ich zamawianie, a więc benefity w tej formie stają się raczej kulą u nogi niż realnym wsparciem. Takie rozwiązanie jest także trudne pod względem logistycznym - zebranie zamówień od pracowników wymaga zaangażowania i odgórnej koordynacji. Potem dochodzi jeszcze konieczność rozliczenia zrealizowanych posiłków.

Nowoczesny catering dla firm - czym jest SmartLunch?

W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku kancelarie prawne zaczęły stosować ciepłe posiłki jako benefity pracownicze - swoistą nagrodę za dłuższe pozostanie w pracy. Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę, a ten sposób motywowania przejęły później banki, firmy informatyczne oraz duże korporacje. Do tej pory jednak system miał pewne luki.

Benefity dla pracowników w postaci ciepłego posiłku to odpowiedź na ich najbardziej prozaiczny kłopot - problem głodu odczuwanego w czasie pracy. Pracownicy burczenie w brzuchu uciszają więc kanapkami, zamawiają catering we własnym zakresie lub podczas przerwy pędzą do najbliższego lokalu gastronomicznego. Takie rozwiązanie nie jest komfortowe ani dla pracownika, ani dla pracodawcy. Pracownik musi się spieszyć i przeżywa stres z powodu przedłużenia przerwy, natomiast pracodawca traci na efektywnych godzinach pracy. Obliczenia wykazały, że przedłużone przerwy na lunch to w ciągu roku 125 godzin za które płaci pracodawca, ale które nie są efektywnie wykorzystywane.

Problem posiłków jako benefitów dla pracowników skutecznie rozwiązuje firma SmartLunch i jej aplikacja łącząca firmy cateringowe lub restauracje z firmami, które poszukują takich właśnie usług. Jak to działa?

Jak działa SmartLunch?

Pierwszym krokiem, który powinien podjąć pracodawca zainteresowany tego typu usługami, jest pobranie i zainstalowanie aplikacji SmartLunch oraz założenie w niej konta. Warto również skontaktować się z regionalnym przedstawicielem firmy i z jego pomocą ustalić szczegóły programu - codzienną ilośc zamawianych porcji, godziny oraz miejsce dostawy i inne.

Następnie każdy pracownik otrzyma dostęp do swojego indywidualnego konta w aplikacji. To bardzo istotne, bowiem może dzięki temu zamawiać z menu okolicznych restauratorów takie dania, które najbardziej mu odpowiadają, a dodatkowo robić to z wyprzedzeniem i z dowolnego miejsca, na przykład z domu. Złożone zamówienia są przesyłane bezpośrednio do restauratora lub firmy świadczącej usługi cateringowe i w odpowiednim czasie realizowane i dostarczane we wskazane miejsce. To catering dla firm w nowoczesnym ujęciu, który pozwoli korzystać z usług na najwyższym poziomie, wygodnie i bez niepotrzebnej dezorganizacji dnia pracy.

Oczekujemy również, że pracodawca i jego pracownicy powinni mieć wpływ na jakość posiłków oferowanych w ramach catering dla firm SmartLunch daje taką możliwość. Każda z osób korzystających z usługi może bowiem oceniać zamówione przez siebie dania. Firma cateringowa może w ten sposób stale podnosić jakość swoich usług.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, a każda osoba posiadająca w niej konto może korzystać z szeregu dodatkowych funkcji, które czynią ją jeszcze bardziej funkcjonalną. Należy do nich na przykład podgląd wcześniejszych zamówień i wystawionych ocen. Catering dla firm można zamawiać ze SmartLunch na jeden z trzech sposobów:

  • za pomocą aplikacji,
  • za pośrednictwem strony internetowej,
  • poprzez interaktywne kioski SmartBox.
  • Konto w aplikacji SmartLunch

Catering dla firm ze SmartLunch ma jeszcze jedną zaletę - jest nią opcja skorzystania z okresu próbnego. Zwykle trwa on od dwóch do czterech tygodni, a jedyny warunkiem przystąpienia do niego jest zaangażowanie nie mniej niż piętnastu pracowników. Korzystanie z niego jest całkowicie bezpłatne, podobnie jak przedłużenie lub zakończenie współpracy. Dla pracodawcy jedynym kosztem jest wykorzystana kwota dofinansowania posiłków dla pracowników.

Jakie jeszcze zalety ma tak realizowany catering pracowniczy? Z pewnością ogromną zaletą jest brak jakiejkolwiek dezorganizacji pracy. Unikamy więc problemów, o których wspominaliśmy we wcześniejszych rozdziałach - kolejek do mikrofalówki w pomieszczeniu socjalnym oraz samodzielnych lub grupowych wycieczek do baru. Usługi cateringowe z aplikacją SmartLunch są doskonale przemyślane - o umówionej godzinie na terenie firmy zjawia się dostawca z gorącymi, świeżymi posiłkami. Jedyne, co muszą zrobić pracownicy, to po prostu je odebrać. To ogromne ułatwienie i oszczędność czasu i pieniędzy dla firmy.

Ile kosztuje catering dla firm

Niektórzy właściciele uważają, że catering dla firm w formie benefitów stanowi dodatkowy koszt, a tymczasem benefity cateringowe to bardzo korzystne rozwiązanie dla firmy. Przede wszystkim pracownicy bardzo cenią sobie możliwość zjedzenia obiadu na terenie firmy. Poczuwają się do większej lojalności wobec pracodawcy, z kolei firma buduje swój wizerunek jako nowoczesny pracodawca. Pracownicy nie muszą opuszczać siedziby firmy, a więc przerwa obiadowa nie przedłuża się.

Kwota benefitu do wysokości 190 zł na pracownika miesięcznie zwolniona jest ze składek ZUS. Usługi cateringowe nie stanowią więc dla pracodawcy i budżetu jego firmy żadnego obciążenia. Niezwykle łatwe jest również rozliczenie - raz w miesiącu firma cateringowa wysyła firmie współpracującej zbiorczy raport, który można podpiąć pod program do księgowania.

>Podsumujmy więc korzyści, które osiąga firma zamawiająca posiłki za pośrednictwem aplikacji SmartLunch. Są to:

  • catering jako uniwersalny benefit, z którego chętnie skorzystają wszyscy zatrudnieni w firmie;
  • aplikacja łatwa w obsłudze, wyposażona w wiele praktycznych funkcji;
  • smaczne i ciepłe posiłki dla pracowników - bez chaosu i dezorganizacji życia firmy oraz niepotrzebnych strat czasu pracy;
  • bogata oferta lokalnych restauratorów oraz stały wpływ na jakość serwowanych potraw; zyskanie zadowolenia i lojalności pracowników wobec firmy;
  • darmowe korzystanie z okresu testowego oraz łatwe dodawanie kolejnych kont pracowniczych;
  • łatwe rozliczenie posiłków dzięki zbiorczemu raportowi.

Catering dla pracowników firm to jeden z najlepszych benefitów pozapłacowych. Pracownicy będą chętnie korzystali z niego niezależnie od swojego wieku, doświadczenia i zajmowanego stanowiska. Dzięki ofercie od SmartLunch catering wszedł na zupełnie nowy poziom, stając się korzystnym dla każdej ze stron umowy.

Komentarze