Kredyty dla wolnych zawodów - sposób na rozwój Twojej działalności

Kredyty dla wolnych zawodówProfesjonaliści postrzegani są przez banki jako osoby godne zaufania, odpowiedzialne, wykształcone, a co najważniejsze - posiadające stabilne źródło, często ponadprzeciętnych, dochodów. Mając świadomość specyficznych potrzeb tej grupy instytucje finansowe rozbudowują swoją ofertę o rozwiązania dedykowane przedstawicielom wolnych zawodów.

Jednym z takich produktów jest kredyt dla profesjonalistów, który może sprawdzić się w przypadku potrzeby sfinansowania dowolnego celu związanego z prowadzoną działalnością, albo chęci skonsolidowania innych, posiadanych już zobowiązań kredytowych. Może też okazać się dobrym rozwiązaniem dla tych przedsiębiorców-profesjonalistów, którzy poprzez odpowiednie inwestycje, chcieliby poprawić swoją pozycję konkurencyjną na rynku.

Dlaczego warto skorzystać z kredytu dla profesjonalistów?

W porównaniu z ofertą standardową, kredyty dla profesjonalistów przeważnie nie wiążą się z koniecznością ustanawiania hipoteki czy innych zabezpieczeń rzeczowych - wymagany jest jedynie weksel. Co więcej, klienci prowadzący księgowość uproszczoną, mogą w ich przypadku liczyć również na mniej formalności i mniejszą ilość dokumentów, jakie należy przedłożyć w banku. Poza dowodem osobistym i dokumentem poświadczającym przynależność do określonej grupy zawodowej, zwykle muszą dodatkowo przedstawić jedynie KPiR z ostatnich 12-24 miesięcy oraz prognozę finansową na najbliższe kilkanaście, kilkadziesiąt miesięcy. Najczęściej nie jest od nich również wymagane sporządzanie szczegółowego biznesplanu czy wnoszenie wkładu własnego. To wszystko sprawia, że środki można pozyskać naprawdę łatwo i szybko.

Warto wspomnieć, że osoby zaciągające tego typu kredyt uzyskują także realne korzyści podatkowe - mogą bowiem zaksięgować odsetkową część raty w koszty uzyskania przychodu.

Kredyt "dla profesjonalistów" - czyli właściwie dla kogo?

Kredyty dla profesjonalistów skierowane są do ściśle określonej grupy przedsiębiorców (w zależności od banku może się ona nieznacznie różnić). Z drugiej jednak strony, jak pokazuje przykład Deutsche Bank (szczegóły oferty na: https://www.deutschebank.pl/profesjonalisci/kredyty.html), lista zawodów, których wykonywanie uprawnia do skorzystania z takiego kredytu, może być wbrew pozorom stosunkowo długa. Osobą, która może ubiegać się o taki kredyt, jest m.in.:

  • prawnik, tj. adwokat, radca prawny, notariusz;
  • księgowy, doradca podatkowy, biegły rewident;
  • specjalista powiązany z branżą medyczną: lekarz, dentysta, technik dentystyczny, farmaceuta, pielęgniarka, położna, ratownik medyczny, optyk, protetyk, fizjoterapeuta oraz psycholog;
  • weterynarz;
  • architekt, geodeta, kierownik budowy, inżynier budownictwa, rzeczoznawca majątkowy, zarządca nieruchomości;
  • tłumacz przysięgły;
  • informatyk.

Kredyt jest dostępny dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, a także spółek osobowych (cywilnych, jawnych i partnerskich) oraz spółek kapitałowych. Warunek jest oczywiście taki, że przedsiębiorca prowadzący firmę jednoosobową lub większość wspólników (w przypadku wspomnianych wyżej spółek muszą należeć do jednej z wymienionych grup zawodowych - należeć, czyli legitymować się prawem do wykonywania zawodu. Co istotne, nie ma przy tym znaczenia czy działalność jest rozliczana na podstawie księgowości pełnej, czy też uproszczonej.

Ile i na jak długo można pożyczyć?

Kredyt dla profesjonalistów Deutsche Bank daje możliwość sfinansowania inwestycji związanej z rozwojem firmy nawet do 500 tys. zł, przy okresie kredytowania wynoszącym do 12 lat. Z pomocą tego typu produktu można zatem sfinansować zarówno niewielką inwestycję, jak i większe przedsięwzięcie... Trzeba tylko pamiętać, by wysokość kredytu i rat dobrze dopasować do swoich faktycznych potrzeb i możliwości finansowych.

Komentarze