Karty płatnicze dla dzieci

Karty płatniczeKarty przedpłacone dla dzieci i młodzieży to propozycja dla najmłodszych klientów, najczęściej dla tych, którzy ukończyli 13 lat.

Na polskim rynku funkcjonują jednak banki, które oferują taką formę dokonywania transakcji zakupowych dzieciom młodszym. To konta Junior, których właścicielami pozostają rodzice małoletniego, ale oddają kartę płatniczą do użytkowania dzieciom.

Po co dziecku karta płatnicza?

Oferty banków skierowane do najmłodszych klientów mają różny cel. Przede wszystkim chodzi o wdrożenie dzieci w świat finansów. Oczywiście rodzice mogą nadal dawać latorośli kieszonkowe w formie gotówki, ale okazuje się, że dzisiaj nie jest to najlepszy sposób. Już dawno uznano przecież, że płatności kartą są o wiele bardziej bezpieczne. Dziecko nie jest narażone na utratę pieniędzy na przykład poprzez ich zgubę czy kradzież.

Co więcej, finansiści uznają, że należy wdrażać dzieci w świat nowoczesnych płatności od najmłodszych lat. Płatności przy pomocy terminalna, płatności bezstykowe i zarządzanie finansami poprzez internetową platformę są już dzisiaj normą. Dobrze jest, by dziecko uczyło się zarządzania własnymi środkami przy wykorzystaniu najlepszych metod. Zanim dorosną, może okazać się, że tradycyjny pieniądz w formie gotówki już dawno wyszedł z obiegu.

Kiedy warto otworzyć konto dla dziecka?

Jak najwcześniej. Banki oferują teraz konta, które służą nie tylko do przechowywania na nich środków pieniężnych. Okazuje się, że jest to również doskonała forma inwestowania zgromadzonych oszczędności. Dzieci powinny uczyć się mechanizmów zarządzania pieniądzem, z całą pewnością da to wymierne efekty w przyszłości, kiedy będzie samodzielnie pracować i dysponować zarobionym budżetem.

Rodzice często decydują się na otwarcie takiego konta przy okazji różnych wydarzeń w życiu dziecka. Karta przedpłacona jest doskonałym rozwiązaniem na zapewnienie dziecku środków podczas wakacyjnych wyjazdów - kolonie czy obozy to tylko jedne z przykładów.

Kolejnym celem mogą być ważne uroczystości. Coraz częściej rodzice decydują się na założenie dziecku konta, by właśnie tam trafiały wręczane prezenty, czyli najczęściej właśnie pieniądze.

Świadomość rodziców

Okazuje się, że Polacy mają coraz większą wiedzę na temat konieczności generowania oszczędności. Doskonale zdają też sobie sprawę z możliwości, jakie dają produkty bankowe skierowane do najmłodszych klientów. Już dawno odkładanie pieniędzy do „skarpety” stało się po prostu nieopłacalne. W świecie, w którym rządzi pieniądz, należy uczyć dziecko zarządzania własnymi zasobami już od najmłodszych lat.

Co na to banki?

Banki oferują konta dla dzieci nie tylko dlatego, by mogły one w bezpieczny sposób dysponować swoim kieszonkowym. Instytucje tego rodzaju mają też na celu ich naukę o zarządzaniu finansami.

Dzieci są też kolejną grupą docelową z ogromnym potencjałem. Badania dowodzą, że najlepszym sposobem na utrzymanie klienta jest zdobycie jego lojalności. Przywiązanie do danego banku od najmłodszych lat będzie skutkować tym, że i w życiu dorosłym skieruje on pierwsze kroki właśnie do tej placówki.

Źródło: www.paysquare.eu.

Ocena: 5.0

Komentarze