Jak obniżyć cenę biletu lotniczego?

Cena biletu lotniczegoMonitorowanie cen biletów. Decydując się na podróż samolotem, warto z większym wyprzedzeniem monitorować ceny biletów oferowane przez różnych przewoźników. Poszczególne linie lotnicze mogą posiadać znaczące różnice w cenach, zatem chcąc oszczędzić, nie należy decydować się na pierwszą lepszą opcję. Brak dokonania odpowiedniej analizy w tym zakresie może nas drogo kosztować.

Pamiętajmy, że w przypadku regularnego korzystania z ofert linii lotniczych, warto dokonać subskrypcji newslettera, dzięki której uzyskamy dostęp do aktualnych bądź zbliżających promocji.

Zakup biletów na kilka miesięcy przed wylotem

Powszechnie wiadomo, że najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest zakup biletów z dużym wyprzedzeniem czasowym, nawet na wiele miesięcy przed planowanym wylotem. Jeśli zatem mamy możliwość takiego zaplanowania podróży, aby móc skorzystać z tego wariantu to jest to najbardziej polecany sposób na to, aby cena biletu lotniczego była dla nas satysfakcjonująca.

Promocje i oferty Last Minute

Z kolei jeśli lubimy spontaniczność i preferujemy podejmowanie decyzji na ostatnią chwilę to warto odwiedzać strony linii lotniczych w poszukiwaniu promocji bądź ofert typu last minute. Zazwyczaj są one niezwykle atrakcyjne, a cena biletu może być nawet kilkukrotnie niższa aniżeli cena bez promocji.

Elastyczność w planowaniu podróży

Jeśli jest to możliwe, to dobrze jest wykazać elastyczność w doborze terminu wylotu. Przesunięcie podróży nawet o kilka dni, często powoduje znaczącą obniżkę ceny biletu. Jeśli zatem nie ma konieczności by dotrzeć do danego miejsca w ściśle określonym czasie, to takie niewielkie przesunięcie czasowe może się okazać zbawienne dla naszego budżetu. Pamiętajmy także, że nie musimy korzystać z tej samej linii lotniczej wracając z podróży. Jeśli inny przewoźnik zaoferuje w danym momencie lepszą cenę za taki sam standard podróży, to nie warto się wahać i należy z tego skorzystać. Czasem zatem lepiej zrezygnować z dokonywania zakupu biletów w obie strony, gdyż inne linie lotnicze mogą zaoferować przeloty w o wiele bardziej atrakcyjnej cenie.

Warto zatem poświęcić swój czas i szukać najbardziej korzystnych rozwiązań, poprzez dokonywanie analizy i regularne porównywanie cen. Trzeba mieć na uwadze to, że tańsze są przeloty z przesiadkami aniżeli bezpośrednie.

Analiza kosztów pod kątem ukrytych opłat

Jeśli korzystamy z ofert promocyjnych to podchodźmy do nich rozsądnie i czytajmy dokładnie ich warunki. Jest to ważne, aby uniknąć ukrytych kosztów lotniskowych. Warto orientować się w tym zakresie, gdyż często opłaty lotniskowe przewyższają ceny biletów. Dobrze jest nie przekraczać dopuszczalnej wagi bagażu, gdyż dopłata za nadbagaż może być bardzo odczuwalna.

Termin lotu

Na obniżenie kosztów podróży wpływa również wybór terminu lotu. Oczywiste jest to, że podróżowanie jest bardziej atrakcyjne cenowo po sezonie turystycznym. Taniej również jest wylądować w mniej obleganych kurortach.

Bilet elektroniczny vs bilet papierowy

Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość dokonania zakupu biletu elektronicznego. Mamy pewność, że nie ulegnie on zagubieniu, a jego zakup również wiąże się z zaoszczędzeniem pieniędzy, gdyż w przypadku biletów drukowanych konieczne jest uiszczenie dodatkowej opłaty z ich wystawienie.

Autor: www.wyjazdy-weekendowe.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze