Inwestowanie w nieruchomości - Social.Estate

Inwestowanie w nieruchomościInwestowanie w nieruchomości uchodzi za jeden z lepszych sposobów pomnażania kapitału. Planujesz zakup nieruchomości pod inwestycję, ale nie wiesz, jaką wybrać? Podpowiadamy, w co inwestować - nawet z minimalnym wkładem, by zyskać jak najwięcej, ograniczając jednocześnie ryzyko przedsięwzięcia.

W jakie nieruchomości opłaca się inwestować?

To, w jakie nieruchomości warto inwestować, zależy jedynie od zasobności portfela inwestora. Wśród najpopularniejszych inwestycji na rynku nieruchomości wyróżnić możemy: mieszkania na wynajem, flipy - szybki zakup i sprzedaż mieszkań oraz nieruchomości komercyjne. Sytuacja na rynku mieszkaniowym nie napawa jednak optymizmem. Rosnące stale ceny takich nieruchomości, nawet pomimo wzrostu cen najmu, nie gwarantują atrakcyjnej stopy zwrotu. Średnio wynosi ona ok. 3% w największych polskich miastach.

Nie bez powodu w ostatnich latach na popularności zyskuje crowdinvesting, rozumiany jako społecznościowe inwestowanie w nieruchomości komercyjne - parki handlowe, restauracje czy lokale pod sieci handlowe. Deweloperzy zamiast posiłkować się kredytami bankowymi, decydują się zbierać pieniądze na sfinansowanie swoich inwestycji od osób prywatnych. To doskonała okazja wejścia na rynek dla małych i średnich inwestorów z niewielkim, bo zaczynającym się od 10 tys. zł, wkładem.

Inwestowanie w nieruchomości

Ile można zarobić na inwestowaniu w nieruchomości komercyjne?

W ten sposób hermetyczny dotąd segment nieruchomości komercyjnych staje otworem przed wieloma początkującymi inwestorami. Zysk z przedsięwzięcia waha się na poziomie 5-8% w skali roku. Szczególnie rentowne są inwestycje w lokale wynajęte sieciom o ugruntowanej pozycji na rynku, jak Biedronka, Rossmann czy Żabka. Kuszące dla inwestorów są typowe dla tego sektora długoterminowe umowy, które generują regularny zysk w postaci czynszu z wynajmu.

Jak zacząć inwestować w nieruchomości?

Inwestycja w nieruchomości jest zadaniem wieloetapowym. Wymaga stworzenia strategii inwestycyjnej, określenia ram czasowych przedsięwzięcia, wyboru rodzaju nieruchomości i oszacowania zakładanego zysku. Konieczne jest też regularne śledzenie zysków i wartości nieruchomości.

Zawsze wtedy, gdy brakuje nam czasu i doświadczenia, warto zastanowić się nad lokowaniem niewielkiego kapitału w wygodną, bo praktycznie bezobsługową inwestycję zbiorową. Na przykład poprzez platformę do inwestowania w nieruchomości - Social.Estate. Inwestorzy mają zapewniamy dostęp do bazy starannie wyselekcjonowanych inwestycji, notarialne zabezpieczenie przedsięwzięcia oraz wsparcie ekspertów na każdym etapie inwestowania.

Komentarze