Firma

Czy dropshipping się opłaca?

DropshippingDropshipping niweluje ryzyko związane z inwestowaniem dużych sum, toteż polecany jest początkującym sprzedawcom. Niski próg wejścia na rynek brzmi zachęcająco i u wielu wzbudza wątpliwości związane z zarobkami. Zobacz, czy dropshipping się opłaca i dowiedz się, co zrobić, by sprzedawać więcej niż konkurencja!

Więcej…

 

Cyfrowa strategia przedsiębiorstwa

AnalitykaWspółczesny świat został zdominowany przez cyfrowe technologie. Mają one również ogromny wpływ na sposób prowadzenia działalności gospodarczej. Jak skutecznie dopasować firmową strategię działania do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości?

Więcej…

   

Cechy i funkcje biznesplanu

BiznesplanBiznesplan to dokument konstruowany pod indywidualne potrzeby danego przedsiębiorstwa. Można przyjmować, że stanowi rodzaj wizerunku, który przedstawia firmę. Dlatego nie należy w tym przypadku korzystać z ogólnego szablonu. Natomiast tworząc indywidualny biznesplan można wyszczególnić pewne wspólne cechy będące konstrukcją planu.

Więcej…

 

Kradzież tajemnicy przedsiębiorstwa - kompendium wiedzy

Kradzież tajemnicy przedsiębiorstwaProwadzenie biznesu musi w pewnym stopniu opierać się na zaufaniu. Każde przedsiębiorstwo musi bowiem chronić pewne informacje, które są kluczem dla jego skutecznego działania - określa się je jako tajemnicę handlową lub tajemnicę przedsiębiorstwa. Jeżeli staną się one powszechnie dostępne, mogą zostać wykorzystane przez konkurencję. Mamy prawo do zachowywania tajemnicy przedsiębiorstwa, ponieważ polskie prawo gospodarcze ma zapewniać jej ochronę. Ten artykuł wyjaśnia, jakie formy może przyjąć naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa i jak się przed nim bronić.

Więcej…