Firma

Praca na swoim - jak zacząć własny biznes?

Praca na swoimPomimo że aktualna sytuacja na rynku pracy jest korzystna dla pracowników pod względem zarobków i szans na rozwój zawodowy, wiele osób marzy o prowadzeniu własnego biznesu. Praca na własny rachunek daje mnóstwo satysfakcji, poczucie niezależności i w zasadzie nieograniczone możliwości zarobkowe. Samo założenie firmy nie jest trudne, jednak to, czy działalność pozwoli zarabiać zadowalające pieniądze, zależy od wielu czynników. Porażka może być bardzo kosztowna - aby jej uniknąć, należy podjąć właściwe działania już na samym początku, zanim ruszy się z działalnością.

Więcej…

 

Różne formy finansowania działalności

Formy finansowania działalnościProwadzenie własnego biznesu wymaga od przedsiębiorcy nie tylko umiejętności zarządzania, ale także odpowiedniego wkładu finansowego. Startujące firmy często nie są w stanie pozwolić sobie na kupno niektórych sprzętów, maszyn czy urządzeń. Nie są one jednak pozostawione same sobie - mają do dyspozycji różne formy finansowania działalności.

Więcej…

   

Program do faktur online czy desktopowy - który lepszy?

Program do fakturFaktury elektroniczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Ich wystawianie możliwe jest za pomocą specjalnych programów, z których do wyboru mamy programy do wystawiania faktur online dostępne na serwisach internetowych oraz ich desktopowe odpowiedniki, które instaluje się bezpośrednio na dysku komputera. Sprawdźmy, który z nich jest bezpieczniejszy, bardziej funkcjonalny oraz godny naszej uwagi!

Więcej…

 

Jak robotyzacja może pomóc w zwiększeniu efektywności biznesu?

Robotyzacja a efektywność biznesuZastosowanie zautomatyzowanych metod produkcji staje się coraz powszechniejsze w polskim i ogólnoświatowym biznesie. Ilość branż, które zdecydowały się na wdrażanie rozwiązań opartych o robotyzację jest coraz większa. Międzynarodowa Federacja Robotyki szacuje, iż w 2012 roku, łącznie w rozmaitych gałęziach przemysłu przypadało średnio 80 robotów na 10 tysięcy pracowników. Polska wciąż wydaje się odstawać w tym względzie od Europy Zachodniej, tzw. średnia gęstość robotyzacji jest w naszym kraju 4,4 razy niższa niż u naszych sąsiadów.

Więcej…