Firma

Najlepszy monitor i inne sprzęty do domowego biura

Firmowy laptopCoraz więcej osób zamiast w biurze, pracuje w domu. Przenosi to na pracownika obowiązek zapewnienia sobie dobrego sprzętu do pracy. Który laptop będzie najlepszy, dlaczego warto wybrać monitor LED i co jeszcze przyda się w domowym biurze?

Więcej…

 

Kradzież tajemnicy przedsiębiorstwa - kompendium wiedzy

Kradzież tajemnicy przedsiębiorstwaProwadzenie biznesu musi w pewnym stopniu opierać się na zaufaniu. Każde przedsiębiorstwo musi bowiem chronić pewne informacje, które są kluczem dla jego skutecznego działania - określa się je jako tajemnicę handlową lub tajemnicę przedsiębiorstwa. Jeżeli staną się one powszechnie dostępne, mogą zostać wykorzystane przez konkurencję. Mamy prawo do zachowywania tajemnicy przedsiębiorstwa, ponieważ polskie prawo gospodarcze ma zapewniać jej ochronę. Ten artykuł wyjaśnia, jakie formy może przyjąć naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa i jak się przed nim bronić.

Więcej…

   

Jak znaleźć pomysł na sklep internetowy?

Sklep internetowyNie jest łatwo znaleźć pomysł na sklep internetowy. W pierwszym momencie wydaje się, że konkurencja jest już w każdej niszy. Jak zatem znaleźć pomysł na sklep, który będzie miał szansę na sukces? Niżej przedstawiamy kilka pomysłów.

Więcej…

 

Znaczenie płynności finansowej

Płynność finansowaPłynność finansowa to podstawa działalności każdej firmy. To właśnie od niej zależy sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa, a zaniedbanie tego obszaru skutkować może nawet upadłością.

Więcej…