Czy zadłużona osoba może zaciągnąć pożyczkę?

Pożyczka dla zadłużonej osobyTrudno jest poradzić sobie z nadmiernymi obciążeniami finansowymi. Kiedy nie spłacamy zobowiązań na czas, rośnie zadłużenie. Jednakże potrzeby się nie kończą i co wówczas? Otóż, gdy liczymy na dodatkowe środki finansowe, szukajmy pożyczki dla zadłużonych. Jak ją znaleźć i którą wybrać, przeczytamy poniżej.

Z jakich okoliczności biorą się zadłużenia?

Kiedy słyszymy o historiach, wręcz nieprawdopodobnych zadłużeń, pewnie wydaje nam się, że to jakiś brak roztropności i sami byśmy na pewno do takich sytuacji nie dopuścili. Jest to mylne. Gdyż wystarczy pierwsze zadłużenie, nawet małe, które może doprowadzić do kolejnych i kolejnych, po których zwyczajnie nakręca się spirala zadłużenia. Jeden, czy dwa niezapłacone rachunki, opóźnienia w spłacie kredytu czy raty za samochód albo sprzęt AGD i najpierw pojawia się problem ze spłatą odsetek, a następnie z częścią kapitałową. W pewnym momencie okazuje się, że mamy poważny problem i trudno nam się z nim uporać. A przecież codzienne okoliczności, czy problemy nie przestają generować potrzeby wydawania środków pieniężnych. Wówczas możemy skorzystać z rozwiązania, które pozwoli nam domknąć pewne zobowiązania, w tym spłatę zadłużeń związanych z rachunkami. Mowa tutaj o pożyczce dla zadłużonych - produkcie finansowym, który jest bardzo elastyczny i indywidualnie dopasowany do możliwości osób, które chcą z niego skorzystać. Gdzie go szukać? Będziemy pisać niżej.

Zadłużony - kiedy się nim stajemy?

Pojęcie osoby zadłużonej jest dość szerokie i inaczej interpretujemy je potocznie, a zupełnie inaczej rozumie to pojęcie np. bank. Zatem jak to wygląda? Każdy z nas za osoby zadłużone uważa tych, którzy mają i spłacają zobowiązania finansowe. To dość proste. Ale już na przykład instytucja bankowa, pośród dodatkowych przymiotów zadłużonego widzi:

  1. brak terminowych opłat za rachunki
  2. długi w związku z opłatami za czynsze
  3. obecność we wszelkich bazach związanych z zadłużeniami np. BIK, KRD, ERIF etc.
  4. nie spłacają lub mają problem ze spłacaniem kredytów, pożyczek czy innych zobowiązań.

Mimo wszystko, mając status zadłużonego, nadal będziemy mogli strać się o dodatkowe finansowanie, jakim jest pożyczka dla zadłużonych. To idealne rozwiązanie i czasem jedyne, które może pomóc rozwiązać zarówno aktualne problemy finansowe czy zrealizować zamierzony cel. Natomiast na takie finansowanie nie mielibyśmy szansy w banku.

Co robić by się nie zadłużać?

Napisano zapewne wiele poradników jak prowadzić swój budżet, by ostatecznie nie szukać potem dodatkowego finansowania np. w postaci pożyczki dla zadłużonych. Ale te wszystkie dobre rady nie zawsze w sposób jednoznaczny korelują z rzeczywistością. Jest to spowodowane nie tylko indywidualną sytuacją życiową w jakiej może się znaleźć zadłużony. Ale również jest to warunkowane charakterem i osobowością danej osoby. Nie każdy potrafi odpowiednio obchodzić się z własnymi pieniędzmi a to rodzi problem. Jednakże wystarczy zacząć od prostych kroków, jak prowadzenie kalendarza płatności comiesięcznych zobowiązań oraz oszczędzanie, nawet drobnych kwot, które mogą się przydać w sytuacjach awaryjnych czy na nieprzewidziane wydatki.

Jak szukać odpowiedniego pożyczkodawcy?

Jeśli zdecydujemy, że chcemy skorzystać z pożyczki dla zadłużonych, która pozwoli nam zrealizować zaplanowane cele, czy pomoże uporać się z problemami finansowymi, pierwsze kroki skierować powinniśmy do znajomych, czy rodziny lub innych osób, jakie korzystały już z takiego produktu finansowego. One mogą rzucić nieco światła zarówno na proces wnioskowania jak i warunki pożyczki. Będą nam w stanie nieco podpowiedzieć w interesujących nas kwestiach. Opinia osób, które są nam bliskie lub znane, w jakiś sposób pozwoli obrać kierunek poszukiwań odpowiedniego pożyczkodawcy. W drugiej kolejności możemy zajrzeć do internetu i poszukać opinii ludzi, którzy już skorzystali z tego rozwiązania. Kolejnym pomysłem na poszukiwanie, będzie udanie się do kilku firm pracujących stacjonarnie, by poznać bezpośrednie informacje od doradców prowadzących obsługę w punktach stacjonarnych pożyczkodawców. Jak widzimy możliwości jest wiele, wybierzmy sposób, który będzie najwygodniejszy dla nas.

Gdzie szukać pożyczki dla zadłużonych?

Spośród wielu dostępnych na rynku podmiotów oferujących pożyczki dla zadłużonych, wybierzmy taki, który pozwoli nam czuć się bezpiecznie a jednocześnie zapewni nam komfort od samego początku, czyli przy wnioskowaniu. Warto wejść chociażby na wygodny i intuicyjny w obsłudze serwis https://eportfel24.pl/oferta/pozyczki-dla-zadluzonych/, gdzie proces wnioskowania, to zaledwie prosty formularz, który uzupełniamy w kilka chwil i to bez wychodzenia z domu, całkowicie online przy użyciu smartfona lub tabletu czy komputera. Szybko i bezpiecznie wybieramy spośród oferty pożyczek, które są dopasowane do naszych oczekiwań i możliwości.

Komentarze