Czy warto kupić tańszy model iPhone'a?

iPhoneiPhone'y to telefony modne i pożądane, zwłaszcza na Zachodzie. Za logo marki Apple, funkcjonalność i wydajność trzeba płacić niemałe pieniądze. A gdyby tak wybrać model nieco straszy, kosztujący mniej niż najnowsze flagowce? Czy to opłacalne? Przyjrzeliśmy się kilku modelom z przedziału cenowego 1000-2000 zł. Sprawdź, dlaczego warto je wybrać!

iPhone 7 od Apple - wysoka funkcjonalność w niewygórowanej cenie

Przystępując do oględzin modeli telefonów marki Apple, kierowaliśmy się określonym przedziałem cenowym: do 2000 zł. Blisko górnej granicy tego zakresu znajduje się iPhone 7 w niewygórowanej cenie. Jest dostępny w czterech atrakcyjnych kolorach: czarnym, różowym, srebrnym i białym. Ma do wyboru pamięć: 32, 128 i 256 GB. My wzięliśmy pod uwagę model o wartości 32 GB i ekranie o przekątnej 4,7 cala.

Smartfon ma wbudowany nowoczesny system operacyjny iOS 10. Korzysta z technologii transmisji bezprzewodowej, takich jak Wi-Fi, Bluetooth, NFC, LTE. Ma dwa aparaty z szeregiem funkcji do wyboru, m.in. trybami zdjęć seryjnych czy panoramy. Można nim nagrywać filmy w 4K UHD. To świetny model dla młodzieży, która korzysta z telefonu przede wszystkim dla rozrywki.

Różowy, srebrny czy złoty? Młodzieżowy iPhone 6S

Dla przeciwwagi iPhone 6S to smartfon z dolnej granicy ustalonego zakresu cenowego. Zapłacisz za niego ok. 1400 zł. W wersji z pamięcią wbudowaną 32 GB i RAM 2 GB będzie wystarczający dla nastolatków. Skusi ich także atrakcyjną kolorystyką, jako że występuje w czterech modnych kolorach: różowym, srebrnym, złotym i szarym. Daje pełen dostęp do portali społecznościowych, umożliwia wygodne słuchanie muzyki - np. z iTunes Store - i korzystanie z podstawowych aplikacji.

iPhone

Z myślą o osobach martwiących się o dostęp do danych przez niepowołane osoby zastosowano w telefonie Touch ID. Jest to inteligentny czytnik linii papilarnych, dzięki którym smartfon iPhone 6S odblokuje jedynie właściciel.

iPhone 6 - alternatywa dla modelu 6S

Dla nieco starszych użytkowników, którzy nie chcą telefonu różowego, marka Apple przygotowała iPhone'a 6. Występuje w dwóch kolorach: złotym i szarym. Przy pamięci wbudowanej 32 GB za ten telefon zapłacisz ok. 1550 zł. Korzysta z najważniejszych programów i aplikacji marki Apple. Umożliwia dostęp m.in. do Apple Pay, App Store, iTunes Store. Codzienne użytkowanie ułatwia inteligentny asystent Siri.

Z iPhone'a 6 mogą korzystać osoby ceniące długo działającą baterię. Akumulator o pojemności 1810 mAh zapewnia do 14 godzin nieprzerwanych rozmów lub 250 godzin czuwania przy minimalnym użytkowaniu. Telefonem zapłacisz w sklepie dzięki technologii NFC, wykorzystasz go jako nawigację w samochodzie bądź wykonasz nim atrakcyjne zdjęcia.

iPhone

iPhone SE - wysoka estetyka w niskiej cenie

Mniej niż 1500 zł zapłacisz także za model iPhone SE. Wykorzystuje mocny i łatwy w obsłudze program operacyjny iOS 11. Ma 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wbudowanej. Do zwykłego codziennego użytkowania wartości te są wystarczające. Telefon ma szereg funkcji aparatu i kamery - idealnie sprawdzi się do przygotowywania sesji na media społecznościowe.

Procesor A9 o 64-bitowej architekturze zastosowany w iPhonie SE umożliwia instalowanie i wykorzystywanie bardziej wymagających gier czy aplikacji. Ponieważ korzysta z sieci LTE, z internetem połączysz się szybko i z rewelacyjnym efektem. Możesz liczyć na prędkość pobierania danych 300 Mb/s.

Komentarze