Czy warto korzystać z kalkulatorów kredytowych?

Kalkulator kredytowyZaciągniecie kredytu jest zawsze poważną często życiową decyzją, która powinna być poprzedzona wnikliwą analizą własnego stanu finansów. Przed rozpoczęciem procedury kredytowej można skorzystać np: z kalkulatora kredytowego. Jednak czy warto korzystać z kredytowego kalkulatora online?

Na jakiej zasadzie działają kredytowe kalkulatory?

Różne typy kalkulatorów nie tylko tych kredytowych można znaleźć prawie na każdej stronie nie tylko banku, ale również instytucji pozabankowych czy innych niezależnych portali wyliczających zdolność kredytową. Zasada działania takich kalkulatorów jest niezwykle prosta - poradzą sobie z tym nawet osoby mało znające się na komputerze. Cały kalkulator opiera się tylko i wyłącznie na wypełnieniu specjalnego formularza. Na podstawie wprowadzonych danych przez klienta kalkulator określa szacowaną miesięczną ratę oraz koszt kredytu - taki kalkulator można znaleźć np: https://kalkulator-kredytowy.t-mobilebankowe.pl.

W tego typu kalkulatorach nie należy jednak podawać żadnych danych osobowych - należy dbać o bezpieczeństwo w sieci.

Jakie są dostępne kredytowe kalkulatory w sieci?

Dzięki internetowym kalkulatorom kredytowym można nie tylko obliczyć całkowity koszt kredytu, lecz również:

  • wysokość rat kredytu
  • potencjalne koszty związane z ratami stałymi jak i malejącymi
  • zdolność kredytowa
  • opłacalność w przypadku kredytów konsolidacyjnych

Na niektórych stronach posiadający kalkulatory kredytowe można znaleźć także inne kalkulatory m. in. emerytalny, inwestycyjny oraz ubezpieczeniowy. Jest to dobra opcja zwłaszcza dla tych osób, które lubią mieć pełną kontrolę na swoimi finansami.

Najpierw kalkulacja, a potem kredyt

Dzięki takiej kolejności klient może sprawdzić czy w ogóle ma szansę na otrzymanie jakiegokolwiek kredytu. Klient powinien zawsze "mierzyć siły na zamiary" czyli zaciągać tylko taki kredyt który będzie mógł bez problemów spłacić w terminie. Poprzez korzystanie z darmowych kalkulatorów eliminuje się również ryzyko obniżenia zdolności kredytowej (każde zapytanie do BIK to niższa ocena punktowa kredytobiorcy).

Jednym z największych atutów internetowych kalkulatorów kredytowych jest to, iż dzięki nim można zapoznać się z orientacyjnymi warunkami kredytu (wysokość rat, koszty kredytu czy okres kredytowania). Dzięki temu klient może dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową - czy stać go będzie na dany kredyt. Kalkulacje kredytowe często skłaniają klientów do refleksji nad stanem własnych finansów.

Skorzystanie przez klienta z kredytowych kalkulatorów internetowych jest zawsze dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza dla tych osób, które chcą się odpowiednio przygotować do wzięcia kredytu - wybrać najlepszą ofertę pośród dostępnych na rynku.

Komentarze