Czy można otrzymać kartę kredytową na oświadczenie?

Karta kredytowa na oświadczenieProdukty bankowe są przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Niezależnie od tego, kto wnioskuje o przyznanie kredytu czy karty kredytowej, bank dokładnie przygląda się jego aktualnej sytuacji finansowej.

Banki to podmioty, których działalność jest ukierunkowana na osiąganie zysku. Z tego względu skrupulatnie sprawdzają one sytuację finansową potencjalnych klientów, wnioskujących o przyznanie np. karty kredytowej Citibank Mastercard World - www.online.citibank.pl czy pożyczki gotówkowej. Z uwagi na dużą konkurencję i konieczność pozyskiwania klientów, często decydują się na wprowadzenie uproszczonych procedur. Współcześnie na rynku działają pomioty umożliwiające zainteresowanym uzyskanie np. kredytu bez konieczności dostarczania zaświadczeń z zakładu pracy - wystarczy złożyć oświadczenie o dochodach.

Karta kredytowa na oświadczenie - jak otrzymać?

Fakt, że banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i upraszczają procedury przyznawania produktów bankowych nie oznacza, że nie weryfikują one wnioskodawców. Podstawową kwestią jest to, że np. karty kredytowej Mastercard World nie można otrzymać na oświadczenie we wszystkich bankach. Takie ułatwienie przewiduje tylko część podmiotów działających na rynku.

Klient zainteresowany podpisaniem umowy o prowadzenie karty kredytowej musi wykazać się cierpliwością i - w pierwszej kolejności - ustalić banki, mające w swojej ofercie produkty na oświadczenie. Następnie należy porównać je pod względem kosztów czy korzyści, jakie można osiągnąć. To nie jest wcale proste, bo współczesne oferty banków są bardzo rozbudowane.

Oświadczenie nie dla każdego klienta

Choć dla klienta podpisanie umowy o wydanie karty kredytowej, na podstawie złożonego przez niego oświadczenia, jest najprostszym rozwiązaniem, nie można zapomnieć, że banki wprowadzają różne ograniczenia. Przykładowo w BGŻ produkty na oświadczenie są dostępne wyłącznie dla stałych klientów. ING wymaga zaś, by klient oświadczył, że jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę.

Dodatkowym ograniczeniem powszechnie stosowanym przez banki jest ustalenie minimalnego pułapu zarobków. W przypadku oświadczenia, klient będzie musiał oświadczyć, że miesięcznie zarabia np. minimum 1000 zł. Jeżeli wnioskodawca nie będzie mógł złożyć takiego oświadczenia, to bank odrzuci jego wniosek.

Na oświadczenie, czyli mniejszy limit

Banki doskonale zdają sobie sprawę z ryzyka, które ponoszą, gdy udzielają produktów bankowych na oświadczenie. Jednym ze sposobów jego minimalizowania jest ustalenie maksymalnej kwoty, jaka może zostać przyznana klientowi. Tak też jest w przypadku kart kredytowych czy pożyczek gotówkowych. Wnioskodawcy powinni o tym pamiętać, bo przyznana kwota może być dla nich niewystarczająca.

O jakie maksymalne limity mogą ubiegać się klienci zainteresowani otrzymaniem karty kredytowej? Limity są ustalane przez poszczególne banki, dlatego trudno wskazać kwotę o konkretnej wysokości. Przykładowa różnica jest dobrze widoczna przy porównaniu ofert BZ WBK (klient może wnioskować o 10 000 zł) a Deutsche Banku (maksymalnie klient może otrzymać limit w wysokości 3 700 zł).

Ocena: 5.0

Komentarze