Czy darmowy pośrednik hipoteczny to mit? Kto płaci za jego usługi?

Pośrednik hipotecznyUsługi świadczone przez pośredników hipotecznych są określane jako bezpłatne. Oznacza to, że z własnej kieszeni nie zapłacimy ani grosza za to, że agent zbada naszą zdolność kredytową, wyszuka najlepszą ofertę kredytu hipotecznego oraz przygotuje dokumentację i wniosek. Oczywiście, pośrednik hipoteczny nie pracuje za darmo i jednak bierze określone pieniądze za wykonaną pracę. Nie bezpośrednio od nas, co prawda, ale od banku, z którym podpiszemy umowę kredytową.

Pośrednik hipoteczny - czy warto się na niego zdecydować?

W Polsce średnio co drugi kredyt hipoteczny zawierany jest z udziałem pośrednika. Wynika to głównie z naszej chęci powierzenia tego zadania kompetentnej i doświadczonej osobie, która dobrze porusza się w sprawach finansowych. Korzyści z usługi pośrednika hipotecznego na tym jednak się nie kończą.

Korzystając z jego pomocy często możemy bowiem otrzymać znacznie korzystniejszą ofertę od banku, która zwykle jest niedostępna dla klientów z zewnątrz. Zaciągnięcie takiego kredytu będzie więc dla nas bardziej opłacalne finansowo, a w dodatku pośrednik hipoteczny nie weźmie bezpośrednio od nas ani grosza za kompleksową obsługę naszego wniosku kredytowego.

Wynagrodzenie pośrednika hipotecznego - klient czy bank, kto za to płaci?

Brak konieczności zapłaty za usługi pośrednika hipotecznego jest jednak tylko pozorny. W rzeczywistości specjalista otrzymuje bowiem za swoją pracą odpowiednie wynagrodzenie, które zwykle wynosi określony procent od zawartej pomiędzy nami, a bankiem, umowy kredytowej. To więc bank wypłaca profesjonaliście pieniądze za jego pracę. W rzeczywistości są to jednak te same pieniądze, które to my wydajemy spłacając zaciągnięty kredyt.

Czy pośrednik hipoteczny powinien brać za swoją pracę pieniądze?

Warto jednak zaznaczyć, że każdy nas pracując zasługuje nie tylko na to, by jego praca była doceniana, ale przede wszystkim, aby za poświęcony czas i włożone w nią umiejętności zostać odpowiednio wynagrodzonym finansowo. W końcu bez pieniędzy rachunki same się nie opłacą, rodzina się nie utrzyma, a kredyty nie spłacą.

Konieczność zapłaty za wykonaną usługę ma szczególne znaczenie w przypadku pracy pośrednika hipotecznego, który w większości przypadków musi dokonać szczegółowej analizy naszej sytuacji finansowej, wyszukać dla nas najlepsze oferty, pomóc w wypełnieniu wniosków i w dodatku zadbać o to, byśmy byli w pełni zadowoleni z jego usługi. Za taką pracę należy się więc odpowiednie wynagrodzenie i słuszne jest także to, abyśmy to my jako, że korzystamy z tego typu pomocy, je zapłacili.

W Twoim imieniu za pracę pośrednika hipotecznego zapłaci bank

Jesteśmy jednak w na tyle dobrej sytuacji, że dzięki ustaleniom między bankami a pośrednikami hipotecznymi, nie musimy opłacać wynagrodzenia pośrednika hipotecznego z własnej kieszeni, jeszcze zanim otrzymamy od banku kredyt. To bank bowiem, po pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku, zadba o to, aby nasz specjalista otrzymał za swoją usługę ustalone wynagrodzenie.

Warto jednak zaznaczyć, ze dla nas taka kolej rzeczy absolutnie nie oznacza wyższych kosztów uzyskania kredytu. Zapłacimy za niego bowiem tyle samo (a często i mniej) niż gdybyśmy ubiegali się o niego bez pomocy pośrednika hipotecznego. Czy więc opłaca się korzystać z jego usług? Zdecydowanie tak!

Pośrednik hipoteczny - SprawdzonyDoradca.pl to najlepszy wybór dla osób, które nie są biegłe w finansach, a kredyty i pożyczki to dla nich czarna magia. Zadowoleni z takiej współpracy będą także ci z nas, którzy nie mają czasu by samodzielnie zająć się wszystkimi formalnościami. Jeśli więc stoisz przed decyzją o kredycie hipotecznym i chcesz, aby Twoim wnioskiem zajął się profesjonalista, wybierz usługi pośrednika hipotecznego

Komentarze