5 powodów, dla których warto korzystać z bankowości mobilnej

Bankowość mobilnaBankowość elektroniczna jest bardzo intensywnie promowana przez banki. Ta wygodna forma załatwiania spraw związanych z finansami, niesie wiele dodatkowych korzyści. Poznaj zalety bankowości internetowej i przekonaj się czy warto z niej korzystać.

Oczywiście, im więcej klientów korzysta z rozwiązań takich, jak konto online, tym mniej środków banki muszą przeznaczyć na stacjonarną obsługę klienta. Tym razem jednak to nie tylko usługodawca jest stroną, która może odnieść znaczne korzyści. Oto 5 powodów, dla których bankowość elektroniczna jest świetnym sposobem na zarządzanie domowymi finansami.

1. Bezpieczeństwo banku online

Bezpieczeństwo transakcji online jest dużo większe, niż operacji gotówkowych. Skradziona albo zagubiona gotówka w większości przypadków jest stracona na zawsze. Natomiast zgubienie karty płatniczej wcale nie oznacza, że twoje bankowe konto zostało ogołocone. Wszelkie przelewy online, zlecenia płatności i inne operacje, których dokonanie umożliwia bankowość internetowa, są zabezpieczone wielostopniową weryfikacją.

Aby zalogować się do mobilnej aplikacji lub strony banku, musisz zazwyczaj podać specjalny kod ustanowiony przez bank. Dodatkowo należy wpisać własne hasło oraz część numeru PESEL, numeru dowodu osobistego oraz zatwierdzić dane poprzez hasło wysyłane SMS-em lub przez token GSM. Transakcje kartą kredytową są dodatkowo ubezpieczone przez wydawcę karty. Transakcjom gotówkowym nie towarzyszą tak zaawansowane zabezpieczenia.

2. Liczne benefity

Bankowość elektroniczna często jest wartością samą w sobie, ale nierzadko wiąże się z dodatkowymi benefitami. Banki chcą, abyś korzystał z konta online, dlatego są w stanie zaoferować ci dostęp do bardzo korzystnych warunków i produktów. Bank online może na przykład przygotować dla ciebie ofertę lokaty terminowej o korzystniejszym oprocentowaniu niż w standardowej ofercie, w zamian za korzystanie z aplikacji na smartfonie.

3. Dostęp 24h

Korzystając z aplikacji mobilnej, możesz w każdej chwili uzyskać dostęp do informacji o stanie konta i jego saldzie. Nie ma znaczenia, która jest godzina, w jakim kraju i strefie czasowej się znajdujesz - w każdej chwili możesz zapłacić za zakupy internetowe, dokonać przelewu między własnymi kontami bądź też skorzystać z opcji błyskawicznego przelewu na inne konto.

4. Łatwiejsza kontrola nad wydatkami

Bankowość mobilna wiąże się z dostępem do aplikacji ułatwiającej zarządzanie finansami. Dzięki niej łatwo sporządzisz budżet domowy i zobaczysz, na jakie kategorie wydajesz najwięcej pieniędzy. W aplikacji możesz także zlecić stałe przelewy, dzięki czemu już nigdy nie zapomnisz o zapłaceniu rachunków.

5. Wygoda użytkowania

Bankowość internetowa umożliwia wygodne dokonywanie takich operacji, jak doładowywanie telefonu, rozliczenie programu 500+, opłacenie transakcji w obcej walucie bez konieczności wymiany pieniędzy w kantorze. Co najważniejsze, wszystkie transakcje i zlecenia, łącznie z zakładaniem kont i lokat terminowych, czy wnioskowaniem o kredyt, możesz zrobić z dowolnego miejsca. Wystarczy urządzenie z dostępem do Internetu.

Komentarze